Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF)

SZOLGÁLTATÓ ADATAI

Név: Szabó Fanni e.v. (a továbbiakban: Szolgáltató)

Székhely: 2120 Dunakeszi Hegyrejáró utca 17.

Levelezési cím: 2120 Dunakeszi Hegyrejáró utca 17.

Adószám: 67982860-1-33

EV nyilvántartási szám: 51044912

Nyilvántartásba vevő hatóság: Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Ügyfélszolgálat email címe: hello [KUKAC] fabohandmade [PONT] com

Képviselő: Szabó Fanni

Bankszámlaszám: 11773061-00353944

Bank neve: OTP Bank Nyrt.

Honlap: https://fabohandmade.com

TÁRHELYSZOLGÁLTATÓ ADATAI

Név: Squarespace Ireland Limited

Székhely: Ship Street Great Dublin 8 Ireland D08 N12C

Weboldal: https://www.squarespace.com/

FOGALMAK

Áru: a Honlap kínálatában szereplő, a Honlapon értékesítésre szánt: -ingó dolog, ideértve a tartályban, palackban vagy egyéb módon korlátozott mennyiségben vagy meghatározott űrtartalommal kiszerelt víz, gáz és villamos energia, valamint -ingó dolog, amely digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást foglal magában vagy azzal össze van kapcsolva, olyan módon, hogy az érintett digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás hiányában az áru nem tudná betölteni funkcióit (a továbbiakban: a digitális elemeket tartalmazó áru).

Digitális elemeket tartalmazó áru: ingó dolog, amely digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást foglal magában, vagy azzal össze van kapcsolva, olyan módon, hogy az érintett digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás hiányában az áru nem tudná betölteni funkcióit.

Digitális tartalom: digitális formában előállított vagy szolgáltatott adat.

Felek: Eladó és Vevő együttesen.

Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.

Fogyasztói szerződés: olyan szerződés, melynek egyik alanya fogyasztónak minősül.

Funkcionalitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy a céljának megfelelő funkciókat betöltse.

Gyártó: a termék előállítója, importtermék esetén a terméket az Európai Unió területére behozó importőr, valamint bármely olyan személy, aki vagy amely a terméken nevének, védjegyének vagy egyéb megkülönböztető jelzésének feltüntetésével önmagát gyártóként tünteti fel.

Interoperabilitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy együtt tudjon működni olyan hardverrel és szoftverrel, amely eltér attól, amellyel az azonos típusú árukat, digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatásokat általában együtt használják.

Kompatibilitás: a digitális elemeket tartalmazó áru, a digitális tartalom vagy a digitális szolgáltatás azon képessége, hogy - átalakítás szükségessége nélkül - együtt tudjon működni olyan hardverrel vagy szoftverrel, amellyel az azonos típusú árukat, digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatásokat általában együtt használják.

Honlap: a jelen weboldal, amely a szerződés megkötésére szolgál.

Szerződés: Eladó és Vevő között a Honlap és elektronikus levelezés igénybevételével létrejövő adásvételi szerződés.

Tartós adathordozó: bármely olyan eszköz, amely lehetővé teszi a fogyasztó vagy a vállalkozás számára a személyesen neki címzett adatoknak a jövőben is hozzáférhető módon és az adat céljának megfelelő ideig történő tárolását, valamint a tárolt adatok változatlan formában történő megjelenítését.

Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz.

Távollévők között kötött szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.

Termék: a Honlap kínálatában szereplő, a Honlapon értékesítésre szánt áru és a digitális elemeket tartalmazó áru.

Vállalkozás: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy.

Vevő/Ön: a Honlapon keresztül vételi ajánlatot tevő szerződést kötő személy.

Jótállás: A fogyasztó és a vállalkozás között kötött szerződések esetén (a továbbiakban: fogyasztói szerződés) a Polgári Törvénykönyv szerinti, a szerződés teljesítéséért vállalt jótállás, amelyet a vállalkozás a szerződés megfelelő teljesítéséért a jogszabályi kötelezettségén túlmenően vagy annak hiányában önként vállal, valamint a jogszabályon alapuló kötelező jótállás.

Vételár: az áruért, valamint a digitális tartalom szolgáltatásáért fizetendő ellenszolgáltatás.

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK, A FELEK KÖZÖTTI SZERZŐDÉS LÉTREJÖTTE

Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) határozzák meg a Vevőt és a Szolgáltatót megillető jogokat és kötelezettségeket, a szerződés létrejöttének feltételeit, a teljesítési határidőket, a szállítási és fizetési feltételeket, a felelősségi szabályokat, valamint az elállási jog gyakorlásának feltételeit.

Az ÁSZF hatálya kiterjed a Magyarország területén nyújtott minden olyan elektronikus kereskedelmi szolgáltatásra, amely a fabohandmade.com weboldalon (a továbbiakban: Weboldal) keresztül történik. Továbbá jelen ÁSZF hatálya kiterjed minden olyan kereskedelmi ügyletre Magyarország területén, amely jelen szerződésben meghatározott Felek között jön létre. A Weboldalon keresztül történő vásárlást az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény („Elkertv.”) szabályozza.

A Weboldalon bárki regisztráció nélkül böngészhet. Megrendelés vagy ajánlatkérés esetén (vásárlással) a jelen ÁSZF szerinti szerződés jön létre a Szolgáltató és a Webáruház használója között. Ön, mint a Weboldal használója köteles elfogadni a jelen ÁSZF feltételeit. Amennyiben Ön az ÁSZF bármely rendelkezését nem fogadja el, úgy a Weboldalon keresztül vásárlást nem eszközölhet.

A Weboldalon történő vásárlás elektronikus úton leadott megrendeléssel lehetséges, a jelen ÁSZF-ben meghatározott módon.

A megrendelés leadását követően a szerződés, annak teljesítéséig szabadon és következmény nélkül módosítható, illetve lemondható. A Szolgáltatóval kötött szerződés nem minősül írásba foglalt szerződésnek. A Szolgáltató azt nem iktatja, így az utólag nem hozzáférhető, nem megtekinthető. Jogi szempontból az internetes felületen leadott megrendelések ráutaló magatartás formájában tett jognyilatkozatnak minősülnek.

A Weboldal használata, valamint a Weboldal által nyújtott bármely szolgáltatás igénybevételéhez szükséges adatszolgáltatás önkéntes alapon történik, és az adatokat a Szolgáltató csak a szolgáltatás megfelelő nyújtásához szükséges mértékben, a jelen felhasználási feltételek és a weboldalon feltüntetett Adatkezelési Tájékoztató menüpontban meghatározottak szerint használja fel.

Bárminemű vásárlásra vonatkozó tájékoztatás, ügyintézés és szerződéskötés magyar nyelven történik.

AJÁNLATI KÖTÖTTSÉG, VISSZAIGAZOLÁS

A Vásárló által bármely űrlapon keresztül elküldött ajánlatkérés/megrendelés megérkezését a Szolgáltató késedelem nélkül, e-mail útján legkésőbb 48 órán belül visszaigazolja a Vásárló részére, mely visszaigazoló e-mail tartalmazza a Vásárló által a vásárlás/megrendelés során megadott adatokat (pl. számlázási és szállítási információk), a rendelés dátumát, a megrendelt termékhez tartozó elemek felsorolását, mennyiségét, a termék árát, szállítási költséget és a fizetendő végösszeget. Ez a visszaigazoló e-mail kizárólag tájékoztatja az Ügyfelet arról, hogy a megrendelése a Szolgáltatóhoz megérkezett.

E visszaigazoló e-mail a Szolgáltató részéről a Vásárló által tett ajánlat elfogadásának minősül, mellyel érvényes szerződés jön létre Szolgáltató és a Vásárló között.

A Vásárló mentesül az ajánlati kötöttség alól, ha késedelem nélkül, de legkésőbb 48 órán belül nem kapja meg Szolgáltatótól az elküldött rendelésére vonatkozó visszaigazoló e-mailt.

A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak irányadóak. A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a fogyasztók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.

VONATKOZÓ JOGSZABÁLYOK

A Szerződésre a magyar jog előírásai az irányadóak, és különösen az alábbi jogszabályok vonatkoznak:

  • 1997 évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről

  • 2001 évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről

  • 2013 évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

  • 151/2003. (IX.22.) kormányrendelet a tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

  • 45/2014. (II.26.) kormányrendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól

  • 19/2014. (IV.29.) NGM rendelet a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól

  • 1999 évi LXXVI. törvény a szerzői jogról

  • 2001 évi CXX. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról

  • AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról

  • AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet)

  • A fogyasztó és vállalkozás közötti, az áruk adásvételére, valamint a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól szóló 373/2021. (VI. 30.) Korm. rendelet

RENDELÉSI, FIZETÉSI, SZÁLLÍTÁSI INFORMÁCIÓK

A Vásárló elfogadja a termékek egyediségére való tekintettel, hogy az elkészített termékek közül nem készül soha két teljesen azonos, ez a felhasznált anyag jellegéből adódik. A késztermék nagyban fog hasonlítani a képen lévőhöz, de pontosan ugyanolyan nem lesz és nem is lehet.

Egy rendelésnél egyszerre csak egy akciós, kuponos, vagy egyéb kedvezmény vehető igénybe.

Fizetési információk:

A fizetendő végösszeg - mely a visszaigazoló levélben is megjelenik - minden költséget tartalmaz. Az eredeti számlát minden esetben a környezet megóvása érdekében e-mailben juttatjuk el a Vásárlónak.

Fizetés banki átutalással előre: A Vásárló a vételárat közvetlenül a megrendelés után átutalhatja.

Az átutaláshoz szükséges adatok: Név: Szabó Fanni e.v. Számlaszám: 11773061-00353944 A közleménybe kérjük a megrendelés számot vagy a megrendelő teljes nevét feltüntetni.

Bankkártyás fizetés: A Vásárló a vételárat közvetlenül a megrendelés után bankkártyával fizetheti.

Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.

Utánvétes fizetésre nincs lehetőség.

Szállítási idő, szállítási mód és díj:

Az aktuálisan elérhető szállítási módozatokról és azok áráról, egyéb feltételeiről a konkrét Termék megrendelésekor tájékoztatjuk. Itt az ÁSZF-ben csak általános tájékoztatást adunk Vevőnek a szállítási feltételekről.

Miután utalása/befizetése beérkezett, és a megrendelt termék készleten van, úgy 1-3 munkanapon belül átadjuk azt a futárszolgálatnak kiszállítás céljából. Amennyiben a kívánt termék megrendelésre készül, úgy az adott termék leírásában megjelölt elkészítési idő után adjuk csak át a csomagot a futárszolgálatnak.

Miután a futár cég megkapta a csomagot a Szolgáltatótól 2 munkanapon belül megkísérli a kézbesítést. A csomag állapotáról a Vásárló elektronikus csomagkövetési rendszeren keresztül tájékozódhat.

A szállítás futár cég (Foxpost vagy MPL) közreműködésével történik. Továbbá lehetőség van személyes átvételre is, de kizárólag csak előre egyeztetett időpontban és helyszínen (Budapest I. kerület), mely megfelel mind a Vevőnek, mind pedig a Szolgáltatónak, ezt a felek elektronikus levélben, azaz írásban egyeztetik egymással.

A szállítás díja minden esetben fel van tüntetve a rendelési űrlapon és/vagy a visszaigazoló e-mailben, illetve a számlán.

Amennyiben a Vásárló a megrendelését elektronikus levélben juttatja el a Szolgáltatóhoz, úgy a Szolgáltató elektronikus levélben ad tájékoztatást a pontos szállítási díjról.

  • Foxpost csomagautomata (Szállítási idő kb. 2 munkanap, a feladást követően.) Az alábbi linken tudja ellenőrizni, hogy van e az Ön közelében ilyen automata: https://foxpost.hu/csomagautomatak , illetve a következő linken talál még több információt a szolgáltatásról: https://www.foxpost.hu/csomagatvetel

  • Foxpost házhozszállítás (Szállítási idő kb. 4 munkanap, a feladást követően.) Házhozszállítás esetén Vevő köteles olyan szállítási címet és telefonszámot megadni, ahol munkanapokon 8-17 óra között elérhető.

  • MPL (Magyar Posta Logisztika) házhozszállítás (Szállítási idő kb. 2 munkanap, a feladást követően.) Házhozszállítás esetén Vevő köteles olyan szállítási címet és telefonszámot megadni, ahol munkanapokon 8-17 óra között elérhető. A futár kétszer kísérli meg kiszállítani a Vevőnek a csomagot. További részleteket itt talál: https://www.posta.hu/kuldemeny_erkezese/haznal_torteno_csomagkezbesites

  • MPL (Magyar Posta Logisztika) csomagautomatába, postára vagy postapontra történő szállításról további információkat talál az alábbi weboldalon: https://www.posta.hu/postapont

  • Személyes átvétel: Ingyenes, személyes átvételre előre egyeztetett időpontban kerül sor, amit Eladó és Vevő e-mailben egyeztetnek egymással.

Vevő köteles a kiszállítás (vagy személyes átvétel) időpontjában a csomag sértetlenségét, a termékek darabszámát ellenőrizni, és az átvételi elismervényt aláírni. Sérült csomagolás esetén a helyszínen jegyzőkönyvben kell rögzíteni a hibát.

Át nem vett csomagok esetén követett eljárásrend:

Amennyiben a Vásárló nem veszi át a megrendelt és szállításra átadott Árut és a jogszabályokban biztosított indoklás nélküli 14 napon belüli elállási szándékát sem jelzi a Szolgáltató felé, megszegi a Szolgáltatóval kötött szerződését, amely alapján kötelezettsége az Áru átvétele és ezzel a Szolgáltató teljesítésének elfogadása. Ebben az esetben Szolgálatató megkísérli az Áru ismételt kiszállítását, amennyiben ezt Vásárlóval egyeztetni tudja, de az ismételt kiszállítást szállítási díj fizetéséhez kötheti. Amennyiben az ismételt kiszállítás sikertelen, vagy azt nem lehet a Vásárlóval egyeztetni, mert a Vásárló megtagadja az együttműködést, Szolgáltató jogosult a Vásárlóval kötött szerződést a szerződésszegés miatt azonnali hatállyal felmondani és a sikertelen ki és visszaszállítás költségét kötbérként érvényesíteni Vásárló felé. Felek a szerződés felmondására elfogadják a Vásárló által a rendeléskor használt e-mail, mint kommunikációs forma használatát és rögzítik, hogy a felmondás közlésének időpontja az az időpont, amikor a felmondó levél a Vásárló e-mail fiókjában hozzáférhetővé válik.

ELÁLLÁSI JOG

Vásárló a 45/2014. (II.26.) sz., a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló kormányrendeletnek (a továbbiakban: Kormányrendelet) megfelelően, a lenti rendelkezések szerint a szerződéstől (14) tizennégy napon belül indoklás nélkül elállhat, illetve azt felmondhatja. A fogyasztó az elállási vagy felmondási jogát a Kormányrendelet 20. § (2) bekezdése szerint a termék adásvételére irányuló szerződés esetén a termék, a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától; szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja. Az elállást, vagy a felmondást a fogyasztó a Kormányrendelet 2. számú mellékletében lévő – a lenti linken elérhető – elállási/felmondási nyilatkozatminta alkalmazásával, vagy az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján gyakorolhatja.

Az elállási jog az itt elérhető nyilatkozatminta felhasználásával (és elküldésével) érvényesíthető.

ELÁLLÁSI NYILATKOZAT MINTA

Az elállást határidőn belül érvényesítettnek kell tekinteni, ha a Megrendelő erre vonatkozó nyilatkozatát a határidő lejárta előtt megteszi.

Az elállás esetén a Megrendelő által kifizetett ellenértéket, beleértve a csomagolási és kiszállítási költséget is, a Szolgáltató haladéktalanul, de legkésőbb az elállási igénybejelentés kézhezvételét követő 14 (tizennégy) napon belül, az áru visszaszolgáltatásának ellenében Megrendelőnek visszafizeti, a vásárlásakor alkalmazott fizetési móddal egyező módon. A Szolgáltató a visszatérítést mindaddig visszatartja, amíg a terméket nem kapja vissza, vagy amíg a Megrendelő a visszaküldést nem igazolja. A Megrendelő elállása/felmondása esetén a terméket maga köteles a Szolgáltatónak saját költségén visszaküldeni az elállása közlésétől számított 14 napon belül. A Megrendelőt egyéb költség nem terheli, de a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel.

Az online megrendeléstől való elállási jog érvényesítéséről a Vásárló írásban tett nyilatkozatát e-mailben (hello [KUKAC] fabohandmade [PONT] com) küldheti el, amit Szolgáltató 3 munkanapon belül visszaigazol a Vásárlónak.

Utánvéttel visszaküldött csomagok átvételére nincs lehetőségünk!

A visszaküldött terméknek vagy termékeknek hiánytalannak, hibátlannak, sérüléstől- és szennyeződéstől mentesnek kell lennie.

A Vásárló nem gyakorolhatja elállási jogát olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a Vásárló utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő (pl. egyedi színben, méretben vagy egyedi mintával), vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak (pl. szerepel rajta a neve vagy fényképe) - Lásd: 45/2014 (II.26.) Korm. Rendelet 29. §. (1) bekezdés.

JOGÉRVÉNYESÍTÉSI LEHETŐSÉGEK

Az Fgytv 29. § 11. bekezdése alapján a Vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli.

A Vállalkozás székhelye szerint illetékes Békéltető Testület neve:

Pest Megyei Békéltető Testület

Címe: 1119 Budapest, Etele út 59- 61. II. em. 240.

Telefon/Fax: (+36-1) 269-0703

(+36-1) 784-3076

(+36-1) 784-3149

E-mail cím: pmbekelteto@pmkik.hu

A vállalkozást együttműködési kötelezettség terheli a Békéltető Testület előtti eljárásban. Ennek keretében köteles egyrészt a törvényben rögzített tartalommal és határidőn belül válasziratát megküldeni a Békéltető Testület számára, másrészt a békéltető testületi meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételének biztosítására.

Amennyiben a Vállalkozás székhelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyében van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.

Vállalkozásunk eddigi működése során igyekezett és a jövőben is igyekezni fog a panaszokat megelőzni oly módon, hogy ügyfelei teljes körű elégedettségére törekszik termékeivel, szolgáltatásaival.

Európai uniós platform jogviták rendezésére:

Ha a vásárolt termékkel vagy szolgáltatással kapcsolatban panasszal kíván élni, akkor igénybe veheti az európai uniós online vitarendezési platformot is (ODR), amely az alábbi linkre kattintva érhet el:

http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Panaszkezelés:

A Szolgáltató minden tőle elvárhatót megtesz annak érdekében, hogy szolgáltatásaival valamennyi Vásárló teljes mértékben elégedett legyen.

A Szolgáltató működésével, termékeivel, szolgáltatásaival kapcsolatos észrevételeket, panaszokat az ügyfélszolgálatnak lehet bejelenteni. Az ügyfélszolgálat az ügyet kivizsgálja és a vizsgálat eredményéről írásban tájékoztatja a bejelentőt.

A fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény (Fgytv.) írásbeli panaszkezelésre vonatkozó szabályai alapján a panasz kezelésének módja:

A Vásárló panasszal fordulhat az ügyfélszolgálati munkatárshoz.

Panasz érkezhet e-mailen, postai levélben, vagy a Weboldalon működő üzenetküldő űrlapon.

Minden esetben a panaszt felvevő az ügyvezetőt értesíti, aki kitölti a panasznyilvántartást, meghatározza az intézkedés módját, és az intézkedés határidejét. Az ügyvezető köteles minden felvett panasszal kapcsolatos intézkedésről a panasztevőt is tájékoztatni.

A Szolgáltató köteles a fogyasztók írásbeli panaszát annak beérkezését követően 30 napon belül írásban érdemben megválaszolni és intézkedni annak közlése iránt, továbbá a panaszt elutasító álláspontját a Szolgáltató indokolni köteles.

Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál. Amennyiben a Vásárló fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóságok listája és elérhetőségei a http://jarasinfo.gov.hu holnapon érhetők el.

SZERZŐI JOGOK

A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (továbbiakban: Szjt.) 1. § (1) bekezdése értelmében a weboldal szerzői műnek minősül, így annak minden része szerzői jogi védelem alatt áll. Az Szjt. 16. § (1) bekezdése alapján tilos a weboldalon található grafikai és szoftveres megoldások, számítógépi programalkotások engedély nélküli felhasználása, illetve bármely olyan alkalmazás használata, amellyel a weboldal, vagy annak bármely része módosítható. A weboldalról és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén is csak a weboldalra való hivatkozással, forrás feltüntetésével lehet. A jogtulajdonos: Szabó Fanni e.v.